Vizyon & Amaç

Merhaba.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında yönetim ve organizasyon, örgüt kültürü, girişimcilik, vizyon ve misyon oluşturma ile stratejik planlama gibi konularda çalışmalar yaptım. Öte yandan fen bilimleri öğretmeni olarak insan psikolojisi ve insan beyninin çalışma prensipleri hakkında bilgi ve deneyimler edindim. Akademik anlamda öğrendiğim hemen her şeyi bizzat mesleki sahada tecrübe ettim. Bir yandan işin teorisini çalışırken diğer yandan mutfağına girdim, ter döktüm.

Sonrasında akademik ve mesleki tüm deneyimlerimi ihtiyacı olan insanlara aktarmaya karar verdim ve eğitim danışmanlığına başladım. İlginç bir şekilde şunu gördüm: Türk insanı olarak maalesef potansiyelimizin o kadar azını kullanıyoruz ki herhalde bunu ölçmek için bir yol olsa sonuca gülerdik. Bu manada hayatımı bazı idealler yolunda devam ettirme kararı aldım.

1- İnsanların içindeki potansiyellerini keşfetme yolculuklarında onlara yoldaş olmak, gerektiğinde rehberlik etmek.

2- İnsanların bilimsel bakış açısını kazanmalarını sağlamak.

3- Başta öğrenci ve öğretmenler olmak üzere kişisel organizasyon ve aksiyon planları oluşturmalarına ve yüksek motive ile bunu devam ettirmelerine yardımcı olmak.

Bunların ne kadar zor idealler olduğunun farkındayım. Ama ideal dediğimiz zaten böyle bir şey değil midir? Hem, kişisel potansiyelimizi asla küçümsememek lazım. Hiç umulmadık insanların akla hayale gelmeyecek yeteneklerine şahit oldum. Onlar işlenmemiş birer cevher gibiydi.

 

Danışmanlık haricinde, düzenli olarak siteme eklediğim blog yazılarım (günde 2 tane), her Cumartesi Facebook grubu üzerinden gerçekleştirdiğim canlı yayınım ve her çarşamba günü Youtube kanalıma eklediğim "İdeal Bir Yaşam İçin Eğitim" podcast serim bulunmaktadır. Ayrıca ayda üç defa web site abonelerime güçlü fikirler içeren eposta kampanyaları gönderiyorum.

 

Bunların yanında LGS öğrencileri için koçluk ve özel ders, motivasyon konuşmaları, deneyim paylaşım sohbetleri ile küçük gruplarla seminer ve workshop (atölye) çalışmaları da planlıyorum. 

 

Sorularınızı, istek ve görüşlerinizi bana buradan yazabilirsiniz.

7'den 8'e Geçiş Programı

Mevcut dönemde 7. sınıf olup da 8. sınıfa geçen öğrencilerimiz için bir ön hazırlık programıdır. ÖNDEN BAŞLAYIN, ÖNDE BAŞLAYIN!

1 Ders Ücreti

20 TL

8. Sınıf LGS Son Tekrar

20 Haziran'da LGS'ye girecek olan 8. sınıf öğrencilerimiz için son tekrar programıdır. Hızlı konu tekrarı ve deneme çözümleri içermektedir.

1 Ders Ücreti

20 TL

Web Semineri

Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen internet seminerlerimize ilgili herkes davetlidir. SEMİNERLER ÜCRETSİZ OLUP GRUP DERSİ ALANLARA KAYIT ÖNCELİĞİ TANINMAKTADIR.

Ücret:

Ücretsiz

Ağırlıklı olarak 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencileri ile çalışıyorum. Aşağıdan online derslerim hakkında detayları okuyup iletişim sayfasından veya doğrudan eoklay@gmail.com adresine eposta atarak iletişime geçip ders talebinde bulunabilirsiniz.

ONLINE FEN BİLİMLERİ CANLI DERS PROGRAMI

Bu eğitim ortaokul 5-6-7-8. sınıf öğrencilerine uygundur.​​ 5-6-7. sınıflar için fen bilimleri ders takviye ve üst sınıfa hazırlık, 8. sınıflar için LGS hazırlık programları uygulanır.

Dersler ZOOM programı üzerinden şifreli olarak işlenmektedir.

Küçük grup (2-6 öğrenci) veya büyük grup (10-15 öğrenci) şeklinde ders alınabilir. Grubun önceden oluşturulması veliler tarafından gerçekleştirilir.

Grup oluşturduktan sonra eğitmenle iletişime geçilir ve gruba özgü eğitim takvimi tarafımdan hazırlanır. Oluşturulan takvim grubun onayına sunulur. Arzu edilen değişiklikler (ders günü, saati veya içeriği) yapılır.

Eğitim takvimi öğrenci grubunun ihtiyaçları doğrultusunda konu anlatımı, soru çözümü, konu anlatımı ve soru karması, rehberlik-motivasyon çalışmaları veya bunların farklı bileşimleri şeklinde tasarlanır. Bir ders 60-75 dk. arasındadır. Dersler için gerekli dokümanlar eğitmen tarafından ulaştırılır.

Online eğitim veren pek çok kişi veya kurumdan farklı olarak, tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına odaklı, akademik ve kişisel gelişim seviyelerine uygun sıfırdan bir eğitim takvimi hazırlanır. Standart bir takvim öğrenciye ve veliye dayatılmaz. Eğitim takviminin onayı alınmadan dersler başlatılmaz ve süreç içerisinde velilerin ve eğitmenin uygun gördüğü düzenlemeler yapılabilir.

Gruptaki velilerle WhatsApp grubu oluşturularak anlık iletişim sağlanır.

Küçük gruplar için kişi başı bir ders ücreti 60 TL, büyük gruplar içinse 20 TL'dir. Ödemeler peşindir, taksitlendirme yapılmaz. Ücret ödemeleri havale/EFT yoluyla yapılır. 

Soru, görüş ve başvuru için eposta atınız: eoklay@gmail.com

Veya iletişim sayfasını kullanınız.

ONLINE REHBERLİK PROGRAMI

Bu program 7-8-9-10-11-12. sınıf ve üniversite öğrencileri, öğretmenler, yetişkinler ve anne babalar için uygundur.

Oturumlar ZOOM programı üzerinden şifreli olarak gerçekleştirilmektedir.

Gruplar, küçük grup (2-6 katılımcı) veya büyük grup (10-15 katılımcı) şeklinde oluşturulabilir. Grubun önceden oluşturulması koordinatör bir katılımcı tarafından gerçekleştirilir.

Grubu oluşturduktan sonra koordinatör, eğitmenle iletişime geçer ve gruba özgü eğitim takvimi tarafımdan hazırlanır. Oluşturulan takvim grubun onayına sunulur. Arzu edilen değişiklikler yapılır.

Eğitim takvimi grup katılımcılarının özelliklerine göre aşağıdaki konu alanlarından özel olarak bir konu veya farklı alanların karması şeklinde tasarlanır. Bunlar haricinde ayrı bir konu alanı talepleri de değerlendirilerek grubun ihtiyaçlarına en uygun eğitim modeli tasarlanır.

 1. Hedef oluşturma süreci

 2. Verimli ders çalışma

 3. Sınava hazırlık taktikleri

 4. Stratejik kariyer planı

 5. Stratejik karar alma ve uygulama

 6. Motivasyon

 7. Beynin kimyası ve öğrenme

 8. Başarıda KaiZen ilkesi

 9. Etkili anne-babalık

 10. Etkin ve etkili iletişim

 11. Ergenlik dönemi özellikleri

 12. Sınıf yönetişimi

 13. Disiplin sorunlarıyla baş etme

 14. Bilinçli farkındalık ve olumlama

 15. Öğrenmeyi öğrenme

 16. Etkili sunum teknikleri

 17. Aktif okuma ve not alma

 18. Etkin dinleme

 19. Duyguların yönetimi vb.

Bir oturum 60-75 dk. arasındadır. Oturum için gerekli dokümanlar eğitmen tarafından ulaştırılır.

Gruptaki katılımcılarla WhatsApp grubu oluşturularak anlık iletişim sağlanır.

Küçük gruplar için katılımcı başı bir oturum ücreti 80 TL, büyük gruplar içinse 40 TL'dir. Ödemeler peşindir, taksitlendirme yapılmaz. Ücret ödemeleri havale/EFT yoluyla yapılır. 

Soru, görüş ve başvuru için eposta atınız: eoklay@gmail.com

Veya iletişim sayfasını kullanınız.

 • Online fen bilimleri derslerimiz Zoom programı üzerinden şifreli olarak işlenmektedir.
 • Alanında uzman, deneyimli öğretmen. Hakkımdaki bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • 5-6-7. Sınıflar için takviye konu anlatımı, soru çözümü ve üst sınıfa hazırlık programları uygulanmaktadır.
 • 8. SINIFLAR İÇİN LGS HAZIRLIK PROGRAMLARI uygulanmaktadır.
 • Dersler kesintisiz 60-75 dk. sürmektedir. Öğrencinin dersleri kaydetme ve tekrar izleme imkanı vardır.
 • Derslerle ilgili tüm dokümanlar öğretmen tarafından ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.
 • Derslerde etkin bir anlatım metodu benimsenerek her öğrenciyi öğrenme sürecinin aktif bir parçası haline getirme hedeflenmektedir. İDDİALIYIZ.. ÖĞRETMEDEN BIRAKMIYORUZ!
 • Online derslerde kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Yani bir dersi grup olarak aynı anda en fazla 10 kişi alabilmektedir.
 • Arzu eden gruplara ekstra öğrenci-veli rehberlik ve motivasyon çalışmaları yapılmaktadır.
 • Aynı derse kayıt yapan velilerle WhatsApp grubu oluşturularak öğretmenle anlık iletişim kolaylığı sağlanmaktadır. Dersler ortaklaşa belirlenen gün ve saatte işlenmektedir.
 • TEK DERS SADECE 20 TL. dir. Bir eğitim programı ortalama 10-15 DERS olarak düşünülebilir. Bu durumda 10-15 derslik bir program 200-300 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir. Bu rakam özellikle büyükşehirlerde bir saatlik tek dersin fiyatıdır. Küçük ilçelerde de tek saat özel ders fiyatları 75-100 TL civarındadır. Diğer bir deyişle online ders sistemimiz eğitimsel verimi bir yana maddi olarak da ailelerin bütçelerini sarsmayacak şekildedir.

Erdem Oklay, © 2015. Tüm hakları saklıdır.

 • Facebook - Beyaz Çember
 • Heyecan - Beyaz Çember