Herkes için eğitim!

E.

Oklay

  • Erdem

İkinci Dönemi Nasıl Değerlendirelim?

En son güncellendiği tarih: Mar 1Uzun ve yorucu bir dönemin sonuna yaklaşıyoruz. Sınavların bitiminde 1-2 gün dinlenmek çocukların hakkı. Önerilerimi aşağıdan izleyebilir, video özetini okuyabilirsiniz.
1-2 günlük dinlenme süresinde 15 tatil için bir planlama yapılmalıdır. Bunun için rehber öğretmenlerden görüş alınabilir. 15 Tatil programı okul dönemi çalışma programından mutlaka farklı olmalıdır. Ders tekrarı, kitap okuma, sosyal aktivite ve hobi faaliyetleri bu planda yer almalıdır.


Sabah saatlerinde ders çalışılması yerinde olur. Günlük iki dersin tekrarı yapılabilir. Birisi A grubu ders (Türkçe-Matematik-Fen) diğeri de B grubundan (İngilizce-Din-İnkılap) olabilir. Bu süreçte birinci döneme ve geçmiş yıllara ait konu ve kavram bilgisi eksikleri kapatılmalıdır.


İkinci dönemde de konu çalışma olacaktır ama ikinci dönem ağırlıklı olarak eksik kapatma, tekrar, deneme sınavları ile bol pratik için ayrılmalıdır. Her hafta 1 deneme sınavı yapılmalı, Nisan ara tatilinden sonra haftada 2 deneme çözülmelidir. LGS haftası ise her gün deneme yapılmalıdır. İkinci dönem ara tatile kadar kalfalık dönemi, ara tatilden sonra ustalık dönemi olmalıdır. Mayıs itibariyle düzenli ve istikrarlı bir çalışma temposuna sahip çocuğun alacağı puan az çok belli olacaktır.


Yapılamayan sorular, eksikler-hatalar ders öğretmenleriyle mutlaka görüşülüp öğrencinin doğruyu öğrenmesi gerekmektedir.


ABONE OLUNUZ: www.erdemoklay.com


KATILIN: ERDEM HOCA EĞİTİM (Facebook grubu)
145 görüntüleme