Herkes için eğitim!

E.

Oklay

  • Erdem

İdeal Bir Yaşam İçin Eğitim

En son güncellendiği tarih: Mar 1Kim gerçekten ne istediğini biliyor? Kaçımız bizi biz yapan eylemlerin farkında? Yorgunluğumuzun, umutsuzluğun ve karamsarlığımızın nedenleri ne?


Anlamlı bir yaşama sahip miyiz yoksa sadece bu "dünya tiyatrosunda" bize biçilen rolü mü oynuyoruz? Dahası, böyle bir rol varsa bu rolü bize kim verdi? Görüyorum, çoğumuz karar ve hedef yorgunuyuz aslında. Çalkantılı bir suda debeleniyoruz.


Kaçımız okuyor, kaçımız yazıyor.. Hatta şöyle diyelim; kaçımız gerçekten düşünüyor, tasarlıyor ve üretiyor? Üretim deyince maddi anlamda düşünmeyin. Manevi bir değer üretip bu hayata kendinizden ne kadar katabiliyorsunuz?


Yoksa hayatın hep "almak" üzerine olduğunu mu düşünüyordunuz? Hani bütün alem emrimizdeydi? İsyan mı çıktı yoksa? Nedendir bu gidişat peki?


Yaşamı bir bütün gibi algılayıp güzel, çirkin, adil, adil değil, zor, kolay vb. sıfatlarla tümden yargılıyoruz. Oysa hayat minicik "anların" birleşiminden ibaret ve bunlar çeşit çeşit...


Bu anların ne kadar farkındayız? Bilinçli farkındalığa erişebildik mi? "An"larımızı güzelleştirebiliyor, ölümsüzleştirebiliyor muyuz?


Sorular, sorular, sorular...

Kafamızı kemiren düşünceler. Bugünü atlattık diye şükret, yarın ne yapacağız diye kıvran dur. Bu ne zamana kadar böyle sürüp gidecek?


Oysa ne demişti Mevlana: "Dünle birlikte gitti cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım.." Bugün yeni bir şey söyledin mi???


...

Yakında yeni bir Youtube vlog serisine başlıyorum. Önce kendim için atıyorum bu adımı. Serinin adı "İdeal Bir Yaşam İçin Eğitim" olacak. Bu seride hayata dair düşüncelerimi, hayatı nasıl anlamlandıracağımızı, anın kıymetini ve buna benzer konular hakkında kısa videolarımı paylaşacağım.


Videolar Youtube kanalımda yayınlanacağı için kanalıma abone olunuz. Aynı anda websitemde de paylaşılacağı için websitemin eposta grubuna da katılırsanız bildirim alacaksınız.


Bu tanıtım yazısını paylaşırsanız anlamlı bir hayata adım atmak isteyen belki bir insana dokunabilirsiniz. Teşekkürler.

30 görüntüleme