Herkes için eğitim!

E.

Oklay

ÖZGEÇMİŞ

Öğretmen, eğitim bilimleri uzmanı, bilimsever, teknoloji fanı, okur-yazar ve anlatıcı... 

 

Aktif öğretmenlik yaşamına 2008 yılında MEB'de başlayan Oklay, eğitim bilimleri yüksek lisansı sahibidir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ise aynı alanda doktora [PhD] öğrenimine devam etmektedir.

Akademik makale ve kitap yayınları bulunan Oklay, hizmetiçi ve online pek çok eğitim almış, bilimsel kongrelerde tebliğler sunmuştur. Ayrıca TÜBİTAK 4006 projelerinde yürütücü ve proje öğretmeni olarak görev yapmış ve 2023 Eğitim Vizyonu İl Çalıştayı'na temel eğitimden sorumlu ilçe temsilcisi olarak katılmıştır. Çeşitli internet sitelerinde onlarca köşe yazısı yayınlanan Oklay, halen Eğitim Her Yerde sitesinin içerik editörlüğünü yürütmektedir. Çalışmaları neticesinde 2015 yılında MEB tarafından "Yılın fark yaratan öğretmenlerinden" seçilen Oklay, 2017 yılında da İsviçre-Cenevre'de düzenlenen Türk Öğretmen Çalıştayı'na [CERN] seçilen 38 öğretmenden biri olmuştur.

 

Çalışmalarını beyin ve öğrenme, kurumsal organizasyon ve yönetim, çalışan motivasyonu ve iş doyumu gibi alanlarda devam ettirmekte, kişilere ve kurumlara yönelik eğitim tasarımları üzerine araştırmalarını ve içerik paylaşımlarını sürdürmektedir. Bunlara ek olarak felsefe, sosyoloji, eleştirel eğitim, bilim, teknoloji, futurizm ve medeniyetler tarihi gibi alanlarda da okumalar yapan Oklay, temel bilimlerle sosyal bilimlerin çıktılarını insanlığın yüksek ideali yolunda düşünsel ve pratik ürünlere dönüştürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Oklay, evli ve bir çocuk babasıdır. 

SİTE İÇİ ARAMA

SON YAZILAR

DUYURU LİSTESİ

Bültene abone olmak için epostanızı yazınız.