Kareli Deftere Yazmak

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

İHTİYAÇ NEDİR?

Kitlesel öğrenmenin gün geçtikçe zayıfladığı, bireysel öğrenme ve beceri geliştirmenin önem kazandığı 21. yüzyılda bazı önemli yetkinlikler ön plana çıkmıştır. Bunlar arasında; yaratıcılık, üretkenlik, verimlilik, yaşam boyu öğrenme, esneklik, sürdürülebilirlik, takım çalışması ve işbirliği, sosyal ve duyuşsal öğrenme vb. sayılabilir. Bireyin geleneksel eğitim metotları olan ezberleme, dikte ve pasif öğrenme yerine aktif birer öğrenen olması çağımızda olmazsa olmazdır. Ne var ki okullardaki geleneksel yöntemler bu ihtiyaçlara cevap vermekten çok uzaktır. Bu noktada profesyonel eğitim koçlarıyla çalışan öğrenciler hem entelektüel bilgi hem de çalışma disiplini ve motivasyonu bakımından geleneksel metotların içine sıkışmış öğrencilerden çok daha öndedirler. 

NE YAPIYORUM?

Yaş grubu fark etmeksizin öğrenciyle yapacağımız ayrıntılı mülakat neticesinde öğrencinin ilgi, yetenek, istek ve hedeflerine dayalı bir gelişim profili çıkarıyorum. Bu profilin sağladığı verileri bilimsel ilke ve yöntemler kullanarak ortak bir noktada buluşturuyor, böylece öğrencinin tüm alanlarında tatmin edici bir gelişim yolculuğu başlatmasının eşlikçisi oluyorum. Gelişim profili oluşturma sürecini birebir öğrenciyle yürütüyorum. Profil çıkarıldıktan sonra gelişime yönelik hedefleme ve haritalamayı sizin için sağlıyor ve öğrenciye/ebeveyne detaylı bir program teklifi sunuyorum. Programda istenen değişiklikler olursa revize ediyor ve kabul alan son hali üzerinden öğrenciyle çalışmaya başlıyoruz.

FARKLARIMIZ NEDİR?

  • Detaylı mülakat yapıyor, bilimsel teknik ve analizleri de işe koşarak öğrenci için en uygun gelişim profilini çıkarıyorum.

  • Gelişim profiline en uygun hedefleme ve haritalandırmayı sağlıyor, süreç boyunca öğrenciyle birlikte çalışıyoruz. Dolayısıyla öğrencinin ilgi, istek, yetenek ve hedefleri dışında günü kurtarma adına çalışmalar yapmıyorum.

  • Tüm süreci çağdaş bilimsel bilgiler ışığında yönetiyor ve öğrencinin maksimum tatmin duygusu yaşamasını sağlıyorum.

  • Herhangi bir nedenle programda eksik görülen, tekrarlanması veya pekiştirilmesi istenen çalışmalar olursa sınırsız tekrar sağlıyorum.

  • Öğrenci koçluğu programından yararlanan öğrenci ve ebeveynlerle iletişimi sürekli kılarak hizmetin sona ermesinden sonraki süreçte de diyalogu canlı tutuyorum. Böylece irtibat hiç kesintiye uğramadan daimi bir bağın temellerini atıyorum. Öğrenci koçluğu programından yararlananlar özel olarak kurulmuş bir WhatsApp grubu aracılığıyla günlük/haftalık paylaşımlardan ömür boyu yararlanmaya devam ediyor.

HEDEF KİTLEM KİM?

Bu program ortaokul, lise, üniversite ve lisansüstü eğitim öğrencilerine açıktır. Ayrıca öğrencisine faydalı olmak isteyen ebeveynler de programdan yararlanabilir.

PROGRAMA NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Bu özel programa başvuru için iletişim sayfasından veya aşağıdaki iletişim formundan bilgi alabilirsiniz.

Görüşmek üzere !

Benimle İletişime Geçin...

Thanks for submitting!