Bir Blackboard'ta bir Formula Yazma Öğretmen

Mentorluk

Mentörlük, belirli bir deneyim, bilgi birikimi, beceri veya uzmanlığa sahip bir kişinin, bir başkasının kişisel ya da mesleki anlamda gelişimini ele alınan konularla bağlantılı tavsiyeler vererek, yol göstererek ve bilgilendirerek katkıda bulunması, diğer deyişle akıl hocalığı yapmasıdır. (koclook.net)

Uygulama detayları şunlardır:

1- Mentorluk görüşmeleri (seans) mentor ve danışan özelinde gerçekleştirilir. Üçüncü şahıslar özel bir gereksinim olmadığı müddetçe seansa katılamazlar.

2- Her görüşme süresi maksimum 1 saattir. Görüşmeler Zoom platformu üzerinden online yapılacaktır.

3- Mentorluk hizmetinden öğretmenler, alanı fark etmeksizin yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabilir.

4- Görüşmelerin tarih ve saati mentor ve danışanın ortak rızası ile belirlenir.

5- Danışanın görüşmeyi yarıda kesme veya tamamen çekilme hakkı vardır.

Mentorluk programı en az beş seans üzerinden gerçekleştirilir. Görüşme planlaması mentor tarafından yapılır ve danışan onayına sunulur. Onaylanan plan doğrultusunda görüşmelere başlanır.

Seanslar öncesinde mentor tarafından tek sefere mahsus olmak üzere "tanışma seansı" düzenlenir. Tanışma seansı asıl görüşmelere dahil değildir. Tanışmadan sonra danışanla MYK standartları çerçevesinde mentorluk sözleşmesi yapılır. Bu sözleşme mentorluk sürecinin yürütülmesi ile ilgili mentor ve danışan sorumluluk ve haklarını bildirir. 

Görüşmenin konusu (gündem) danışan tarafından belirlenir.

Danışan ile yapılan hiçbir çalışma kayda alınmaz, fotoğraflanmaz ve sosyal medyada teşhir edilmez. Uygulamalar tamamen gizlilik prensibi ile yürütülür. Danışanın sözlü veya yazılı izni olsa dahi hiçbir görüntüsü reklam amacıyla paylaşılmaz.

Hakkımda bilgisine ulaşmak için özgeçmiş sayfamı inceleyebilirsiniz.

Mentorluk çalışmalarından faydalanmak ve soru sormak için canlı desteği (chat) kullanabilirsiniz.

SİTE İÇİ ARAMA

SON YAZILAR

Yes, We Are Social!

Benim gençliğimde TV başında büyüyen bir nesil sorunu vardı. Annelerin elinde terlikle odaya dalıp "Kapat artık şu televizyonu çabuk derse..

Yaramaz Çocuk Yoktur!

Geçenler bu konu üzerine sosyal medyada paylaşımlar yapmıştım. Sağ olsunlar, ilgili anne babalar konuya kafa yordu ve bazı noktaları...

SERTİFİKALARIM

Konut Kütüphanesi
HarvardX sertifikam.jpg
cern.jpg
yönetim_ve_organizasyon.jpg
koçluk.jpg
liderlik.jpg
bükreş.jpg