Hakkımda

Öğretmen, eğitim bilimleri uzmanı, bilimsever, teknoloji fanı, okur-yazar ve anlatıcı... 

 

Aktif öğretmenlik yaşamını 2008 yılından beri MEB'de sürdüren Oklay, eğitim bilimleri yüksek lisansı ve doktora dereceleri (Ph.D) sahibidir. 

Akademik makale ve kitap yayınları bulunan Oklay, hizmetiçi ve online pek çok eğitim almış, bilimsel kongrelerde tebliğler sunmuştur. Ayrıca TÜBİTAK 4006 projelerinde yürütücü ve proje öğretmeni olarak görev yapmış ve 2023 Eğitim Vizyonu İl Çalıştayı'na temel eğitimden sorumlu ilçe temsilcisi olarak katılmıştır. Çeşitli internet sitelerinde onlarca köşe yazısı yayınlanmıştır. Çalışmaları neticesinde 2015 yılında MEB tarafından "Yılın fark yaratan öğretmenlerinden" seçilen Oklay, 2017 yılında da İsviçre-Cenevre'de düzenlenen Türk Öğretmen Çalıştayı'na [CERN] seçilen 38 öğretmenden biri olmuştur.

Harvard Üniversitesi bünyesinde düzenlenen "Introduction to Family Engagement in Education" online eğitim programını tamamlayan Oklay, halen temel koçluk eğitimleri almakta, iş-yaşam ve eğitim alanlarında danışanlarına koçluk ve mentorluk yapmaktadır.

 

İlgi alanları arasında başarı, motivasyon, liderlik ve temel koçluk yetkinlikleri de bulunan Oklay aynı zamanda nitel araştırma tasarımları konusunda da deneyimlerini paylaşmaktadır.

 

İyi derecede İngilizce bilen Oklay, evli ve bir kız babasıdır.

SİTE İÇİ ARAMA

SON YAZILAR

DUYURU LİSTESİ

Bültene abone olmak için epostanızı yazınız.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!