HAKKINDA

Erdem Oklay

Öğretmenlik hayatına 2008 yılında başlayan Erdem Oklay, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri yüksek lisans mezunudur ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir.

Eğitim alanında pek çok ulusal ve uluslararası kongrelere katılmış, akademik bildiriler sunmuştur. İkisi İngilizce olmak üzere altı bilimsel kitapta bölüm yazarlığı yapmış ve dört adet bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Eğitimde kalite, alternatif okullar, eğitimde girişimcilik gibi çeşitli alanlarda çalışmalar yapmıştır.

Erdem Oklay, hizmetiçi ve online pek çok eğitime katılmış, sertifikalar edinmiştir. 2023 eğitim vizyonu çalışmaları kapsamında temel eğitim temsilcisi olarak il çalıştayına katılmıştır. Dört yıl boyunca ilçe zümre başkanlığı yapmış, ayrıca üç adet TÜBİTAK projesinde proje yürütücüsü olarak görev almıştır. Çeşitli internet sitelerinde onlarca köşe yazısı yayınlanan Oklay, Eğitim Her Yerde sitesinde gönüllü olarak içerik editörlüğü yapmaktadır. Son dönem çalışma alanları arasında beyin ve öğrenme, yaşam ve kariyer planı oluşturma, içsel motivasyonu geliştirme, sınıf yönetişimi, okulda ve evde demokratik iklim geliştirme, etkili anne-babalık ile ilham ve tutku veren eğitim gibi konular bulunmaktadır.

Oklay, çalışmaları neticesinde 2015 yılında yılın fark yaratan öğretmenlerinden seçilerek Ankara'da gerçekleştirilen 24 Kasım programlarına doğrudan MEB tarafından il temsilcisi olarak davet edilmiş; 2017 yılında İsviçre'nin Cenevre şehrinde düzenlenen öğretmen çalıştayına seçilen öğretmenlerden birisi olmuştur. İngilizce bilen Oklay, evli ve bir kız babasıdır.

Milli Eğitim Eski Bakanı Sn. Prof. Dr. Nabi AVCI ile

SİTE İÇİ ARAMA

SON YAZILAR

DUYURU LİSTESİ

Bültene abone olmak için epostanızı yazınız.

SOSYAL MEDYA

  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • Instagram

FACEBOOK GRUBU