Herkes için eğitim!

E.

Oklay

Merhaba.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında yönetim ve organizasyon, örgüt kültürü, girişimcilik, vizyon ve misyon oluşturma ile stratejik planlama gibi konularda çalışmalar yaptım. Öte yandan fen bilimleri öğretmeni olarak insan psikolojisi ve insan beyninin çalışma prensipleri hakkında bilgi ve deneyimler edindim. Akademik anlamda öğrendiğim hemen her şeyi bizzat mesleki sahada tecrübe ettim. Bir yandan işin teorisini çalışırken diğer yandan mutfağına girdim, ter döktüm.

Sonrasında akademik ve mesleki tüm deneyimlerimi ihtiyacı olan insanlara aktarmaya karar verdim ve eğitim danışmanlığına başladım. İlginç bir şekilde şunu gördüm: Türk insanı olarak maalesef potansiyelimizin o kadar azını kullanıyoruz ki herhalde bunu ölçmek için bir yol olsa sonuca gülerdik. Bu manada hayatımı bazı idealler yolunda devam ettirme kararı aldım.

  1. İnsanların içindeki potansiyellerini keşfetme yolculuklarında onlara yoldaş olmak, gerektiğinde rehberlik etmek ve bilimsel dünya görüşü kazandırmak.

  2. Başta öğrenci ve öğretmenler olmak üzere kişisel organizasyon ve aksiyon planları oluşturmalarına ve yüksek motive ile bunu devam ettirmelerine yardımcı olmak.

Bunların ne kadar zor idealler olduğunun farkındayım. Ama ideal dediğimiz zaten böyle bir şey değil midir? Hem, kişisel potansiyelimizi asla küçümsememek lazım. Hiç umulmadık insanların akla hayale gelmeyecek yeteneklerine şahit oldum. Onlar işlenmemiş birer cevher gibiydi.

 

Danışmanlık haricinde, düzenli olarak siteme eklediğim blog yazılarım (günde 1 tane), her Cumartesi Facebook grubu üzerinden gerçekleştirdiğim canlı yayınım ve her çarşamba günü Youtube kanalıma eklediğim "İdeal Bir Yaşam İçin Eğitim" podcast serim bulunmaktadır. Ayrıca ayda üç defa web site abonelerime güçlü fikirler içeren eposta kampanyaları gönderiyorum.

 

Bunların yanında LGS öğrencileri için koçluk ve özel ders, motivasyon konuşmaları, deneyim paylaşım sohbetleri ile küçük gruplarla seminer ve workshop (atölye) çalışmaları da planlıyorum. Bunları incelemek için tıklayınız.

 

Sorularınızı, istek ve görüşlerinizi bana buradan yazabilirsiniz.

  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • Instagram