Aktif öğretmenlik yaşamına 2008 yılında MEB'de başlayan Oklay, eğitim bilimleri yüksek lisansı sahibidir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ise aynı alanda doktora [PhD] öğrenimine devam etmektedir.

Akademik makale ve kitap yayınları bulunan Oklay, hizmetiçi ve online pek çok eğitim almış, bilimsel kongrelerde tebliğler sunmuştur. TÜBİTAK 4006 projelerinde yürütücü olarak görev yapmış ve 2023 Eğitim Vizyonu İl Çalıştayı'na temel eğitimden sorumlu ilçe temsilcisi olarak katılmıştır. Çeşitli internet sitelerinde onlarca köşe yazısı yayınlanan Oklay, halen Eğitim Her Yerde sitesinin içerik editörlüğünü yürütmektedir. Çalışmaları neticesinde 2015 yılında MEB tarafından "Yılın fark yaratan öğretmenlerinden" seçilen Oklay, 2017 yılında da İsviçre-Cenevre'de düzenlenen Türk Öğretmen Çalıştayı'na [CERN] seçilen öğretmenlerden biri olmuştur.

 

Çalışmalarını beyin ve öğrenme, kurumsal organizasyon ve yönetim, çalışan motivasyonu ve iş doyumu gibi alanlarda devam ettirmekte, kişilere ve kurumlara yönelik eğitim tasarımları üzerine araştırmalarını ve içerik paylaşımlarını sürdürmektedir. Bunlara ek olarak bilim, teknoloji, futurizm ve medeniyetler tarihi gibi alanlarda da okumalar yapan Oklay, temel bilimlerle sosyal bilimlerin çıktılarını insanlığın yüksek ideali yolunda düşünsel ve pratik ürünlere dönüştürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Oklay, evli ve bir çocuk babasıdır.

MEB, fen bilimleri öğretmeni (2008-...)

Fen Bilimleri İlçe zümre başkanı (2014-2018)

TÜBİTAK 4006 proje yürütücüsü ve katılımcı (2014-...)

2015 yılı "Fark Oluşturan Öğretmen" il temsilcisi

CERN Türk Öğretmen Çalıştayı katılımcısı (2017)

2023 Temel Eğitim İl Çalıştayı, ilçe temsilcisi (2019)

New NLP İletişim Becerileri Eğitimi

ÖNDER DİL dil eğitim kursu

Yönetim ve Organizasyon Sertifika Programı

Liderlik ve İşletme Yöneticiliği Sertifika Programı

ÖRAV Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi

Çocuklar için Felsefe Eğitimi

Group Life Coach Practitioner Eğitimi

Sinema, sanat, tiyatro, şiir, güzel yazı sanatı

Mesleğe başladığım ilk günlerden itibaren yaptığım işi hem pratik açıdan geliştirmek, hem de teorik boyutuna katkı sunmak amacıyla pek çok eğitim, kongre, konferans ve diğer faaliyetlere katıldım. Alana yönelik hep aldığımdan fazlasını vermeye gayret ettim. Bugün bunun meyvelerini topluyorum...

Sn. Nabi Avcı ile
CERN
Didim
Bükreş - Kongre
CERN
Bükreş - Parlamento binası
Çanakkale ziyareti
CERN
Hakkımda yerel haber
Kütüphanem
24 Kasım 2015 Külliye
Bükreş - Kongre
Parlamento sarayı ön cephe
Unurii Meydanı - Bükreş
Eğitim Kongresi - Malatya
 

Haber Bültenimize Katılın

Son gelişmeleri ve etkinliklerimizi herkesten önce haber alın!